نوین هاب، ابزار مدیریت و آنالیز شبکه های اجتماعی متولد شد
June 26, 2018
تبلیغات همسان چیست؟
تبلیغات همسان چیست؟
August 2, 2018
نمایش همه

استراتژی ارسال پست شبکه های اجتماعی

داشتن استراتژی برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی یکی از دغدغه های فعالان حوزه تجارت الکترونیک است. توجه به نظم در ارسال پست و همچنین رعایت تعداد استاندارد ارسال پست، نقش مهمی در اثرگذاری شبکه های اجتماعی برای رونق یک کسب و کار دارد. ناگفته نماند تعیین این موضوع که کدام شبکه اجتماعی برای یک کسب و کار مفید است خود نیز نیاز به بررسی بسیار دقیق و تخصصی دارد.

نقش هر شبکه اجتماعی در تعیین تعداد پست

در تعیین استراتژی ارسال پست در شبکه های اجتماعی، حتماً بایستی به نوع شبکه اجتماعی توجه کرد. همچنین یکی از مهم ترین نکات در تعیین استراتژی شبکه‌های اجتماعی، معین کردن تعداد ارسال پست است. برخی از شبکه های اجتماعی نیاز به ارسال تعداد پست زیادی دارند و در برخی دیگر از شبکه های اجتماعی نباید روزانه بیش از یک پست ارسال شود.

مثلاً در لینکدین بهتر است حداکثر روزانه یک پست ارسال شود، اما در اینستاگرام حداقل یک پست و حداکثر سه پست در روز می تواند در استراتژی شما در نظر گرفته شود. همچنین در شبکه اجتماعی توییتر این تعداد پست می تواند تا ۱۵ پست در روز نیز افزایش یابد. به همین علت بایستی بر اساس هر شبکه اجتماعی، استراتژی مخصوص به آن تعیین و اجرا شود.

با توجه به اینکه نظم در ارسال پست های شبکه اجتماعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تعیین حداقل یا حداکثر تعداد ارسال پست در روز یا هفته بسیار مهم و حیاتی است. اگر در یک روز هیچ پستی ارسال نشود و در روز بعد ۲ برابر پست ارسال شود، قطعاً این نبود نظم باعث ریزش تعداد کاربران و فالوورهای شما خواهد شد.

برای محتوای شبکه های اجتماعی خود نیاز به تصویر دارید؟ نمونه های طراحی بنر اینستاگرام و تلگرام بنر دیزاین را ببینید.

تعیین زمانبندی ارسال پست

از نکات مهم دیگری که در تعیین استراتژی حضور در شبکه اجتماعی باید مورد توجه واقع شود، زمانبندی صحیح است. اینکه یک پست در چه زمانی ارسال شود و فاصله زمانی بین دو پست چه میزان باشد، اهمیت فراوانی دارد که باید در استراتژی مورد توجه واقع شود. به طور مثال اگر قرار باشد روزانه ۲ پست در صفحه اینستاگرام گذاشته شود، مابین ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر و همینطور حوالی ساعت ۹ تا۱۰ شب می تواند بهترین زمان برای ارسال پست در این شبکه اجتماعی باشد. این درحالی است که زمان مناسب برای ارسال پست در شبکه لینکدین حدود ساعت ۶ تا ۷ بعدازظهر است.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *