Bounce rate
Bounce rate (نرخ خروج) چیست و راه های کاهش آن
July 26, 2016
فلش از ماه آینده در مرورگر گوگل کروم بلاک میشود
فلش از ماه آینده در مرورگر گوگل کروم بلاک میشود
August 11, 2016
نمایش همه

برخی از لوگوهای معروف و معرفی طراحان آنها

برخی از لوگوهای معروف و معرفی طراحان آنها

شاید در طول روز تعداد زیادی نشانه و لوگو را در اطرافمان ببینیم و به برخی از آنها توجه کنیم و یا ناخوداگاه برخی دیگر را به ذهن بسپاریم.

اگر بخواهیم لوگو را مختصرا تعریف کنیم می توانیم چنین بگوییم: ” نشان‌واره یا لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. لوگو طرح ملموسی برای نمایاندن برند و یا کالای مورد نظر است. همچنین خصوصیات آنها را شرح می‌دهد.”

اما شاید بد نباشد با برخی از این لوگو ها و طراحان آنها آشنا شویم…

لوگوهای بالا بخشی از نمونه طراحی های مصطفی اوجی است.

مصطفی اوجی در سال ۱۳۲۹ در شیراز به دنیا آمد و فعالیت حرفه‌ای در حوزه‌ی طراحی‌گرافیک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در سال ۱۳۵۰ شروع کرد، همچنین در سال ۱۳۵۳ موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته‌ی گرافیک از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و در سال ۱۳۵۷ مدرک فوق‌لیسانس در رشته‌ی طراحی‌گرافیک از کالج سلطنتی هنرهای لندن را کسب کرد.

 

لوگوهای بالا نیز بخشی از طراحی های مرتضی ممیز است.

مرتضی ممیز متولد ۴ شهریور ۱۳۱۵  در تهران است. او را پدر هنر گرافیک معاصر ایران می‌نامند.

سال ۱۳۳۵ وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشتهٔ نقاشی شدند و در ۱۳۴۴ از دانشگاه فارغ‌التحصیل و برای ادامه تحصیل راهی فرانسه می‌شوند و گواهی طراحی غرفه را در مدرسهٔ هنرهای تزئینی فرانسه اخذ می‌کنند.

برخی از مشهورترین لوگوهای ایران از نمونه کارهای مرتضی ممیز هستند.

 

قباد شیوا متولد ۴ بهمن ۱۳۱۹ در همدان و دانش‌آموخته رشته نقاشی از دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا است و در سال ۱۳۴۵ فارغ‌التحصیل شدند

ایشان فوق لیسانس خود را از انستیتو پرت، شهر نیویورک در سال ۱۳۵۹ اخذ کردند.

او در طول سال‌ها تحصیل و کار حرفه‌ای آثار خود را در زمینه نقاشی، عکاسی و به‌خصوص گرافیک در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی از جمله انگلستان، فرانسه، آمریکا به تماشا گذاشته است. آثار او بارها در نشریات جهانی انتخاب و چاپ شده‌اند.

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *