طراحی لوگو
طراحی لوگو و آرم مناسب
April 7, 2016
لندینگ پیج landing page
اهمیت ( Landing Page ) و ویژگی های صفحه فرود مناسب
May 6, 2016
نمایش همه

تبلیغات کلیکی (PPC)، مزایا و معایب

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی (ppc):

تبلیغات کلیکی به تبلیغاتی گفته می شود که شما فقط زمانی  پول پرداخت می کنید که بر روی تبلیغ کلیک شود و لینک مورد نظر شما توسط بازدید کننده دیده شود.تبلیغات کلیکی که معادل انگلیسی آن Pay Per Click  و Cost Per Click  و مخفف آنها به ترتیب PPC و CPC می باشد که به معنی پرداخت به ازای هر کلیک می باشد.

در تبلیغات کلیکی آگهی دهنده یا به طور مستقیم با نمایش دهنده در ارتباط است و پس از توافقات لازم تبلیغ بر روی سایت نمایش دهنده نمایش داده می شود و یا آگهی دهنده به واسطه ی آژانس های تبلیغاتی، که با دامنه وسیعی از سایت ها در ارتباط هستند آگهی خود را به نمایش می گذارد. در هردو حالت طرفین مبلغی را به عنوان قیمت هر کلیک در نظر می گیرند که در حالت اول به صورت مستقیم و پس از محاسبه تعداد کلیک ها به نمایش دهنده پرداخت می شود ودر حالت دوم مبلغ محاسبه شده به آژانس تبلیغاتی پرداخت و آژانس طبق قرارداد و کسر حق کمیسیون خود مابقی پول را به نمایش دهنده پرداخت می کند.

نحوه محاسبه تعداد کلیک ها

نمایش دهنده و آژانس بر اساس IP بازدید کنندگان و با استفاده از اسکریپت ها و نرم افزار های تحت وب کلیک ها را شمارش می کنند و معمولا IP ها برای مدت مشخصی (چند ساعت یا یک روز) نگه داری می شوند و در صورت کلیک دوباره در این مدت زمان، فقط یک کلیک محاسبه می شود.

 

مزایای تبلیغات کلیکی

  • نمایش تبلیغ بر اساس محتوای سایت شما

شما می توانید با توجه به محتوا و مخاطبین خود بنر تبلیغاتی را در سایت های مرتبط با محتوای سایت خودتان قرار دهید. مثلا اگر شما یک فروشگاه لوازم الکترونیکی دارید میتوانید بنر تبلیغی خود را در سایت هایی که محتوای  آن ها تکنولوژی و فناوری است قرار دهید و به این صورت مخاطبین خود را بیابید.

  • نمایش بر اساس منطقه جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی خاصی را انتخاب کنید و تبلیغات خود را در آن منطقه نمایش دهید. وقتی که خدمات شما محدود به منطقه خاصی است و به سایر نقاط نیازی به معرفی خدمات و نمایش تبلیغات ندارید لزومی ندارد در آن مناطق تبلیغات کنید و هزینه اضافی پرداخت کنید. نکته دیگر با استفاده از این ویژگی و با توجه به اینکه کشورمان ایران دارای زبان ها و قومیت های مختلفی است شما میتوانید در هر منطقه با زبان محلی تبلیغ خود را نمایش دهید و به این صورت تبلیغات هدفمندتری داشته باشید.

  • نمایش بر اساس سیستم عامل

اگر محصولات شما برای سیستم عامل خاصی قابل استفاده هستند، می توانید تبلیغات خود محدود به این سیستم عامل کنید. مثلا اگر سایت شما ارائه دهنده خدمات سیستم عامل اندروید است شما میتوانید تبلیغات خود را برای این سیستم عامل نمایش دهید و به این صورت در هزینه ها صرفه جویی کنید.

  • زمان بندی نمایش تبلیغات

با توجه به نیاز کسب و کار خود و بهترین زمان را برای نمایش بنر تبلیغاتی انتخاب کنید. معمولا با توجه به خدمات و محصولاتی که شما ارائه میکنید میتوانید بهترین زمان را برای نمایش و ایجاد بازدهی بیشتر انتخاب کنید.

  • نشانه گیری مجدد کاربران

باتوجه به بررسی های انجام شده، هرکاربر با چند مرتبه بازگشت مجدد به وبسایت اقدام به استفاده از خدمات و خرید محصولات میکند، با انجام تبلیغات پس از ورود کاربر و استفاده از وبسایت و به احتمال بسیار از سایت خارج شده و طی مدت زمان کوتاهی شما را فراموش میکند. در سیستم های تبلیغات کلیکی چنین امکانی وجود دارد که مجددا تبلیغات خود را به همان کاربران نشان دهید که با ورود مجدد به سایت مشتری محصولات و خدمات شما شوند.

طراحی بنر تبلیغات اینترنتی

معایب تبلیغات کلیکی

متاسفانه برخی از افراد و سایت ها وجود دارند که برای افزایش کلیک ها و متعاقبا افزایش درامد خود بر روی بنرهای تبلیغاتی کلیک می کنند. این کلیک های غیر قانونی که کلاهبرداری نیز محسوب می شود توسط اشخاص،نرم افزار ها و یا روبوت ها که برای این کار طراحی شده اند انجام میشود.

 

فاجعه ای به نام کسب درامد کلیکی

متاسفانه متاسفانه سایت های در وب وجود دارند که با جمع آوری افراد و واریزی مبلغی به ازای هر کلیک به اشخاص اقدام به کلیک کردن بر روی بنر های تبلیغاتی می کنند و این یعنی افرادی که بر روی بنر تبلیغاتی شما کلیک می کنند که محتوای سایت شما برایشان مهم نیست و فقط دنبال کسب درامد هستند و این به معنای نابودی هزینه های تبلیغاتی شماست.

و اما شما میتوانید با انتخاب آژانس های تبلیغاتی معتبر و قدیمی در این حرفه از صحت کلیک های انجام شده بر روی بنر خود اطمینان حاصل کنید و نگران از دست رفتن پول های خود نباشید.

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *